Tibet – Na kole z Prahy až do Tibetu

Dojet na kole z Prahy až do Tibetu je rozhodně výzva, ale také životní zážitek, kterému se nic nevyrovná. Honzovu cestu provázely strasti a komplikace, které by vás ani ve snu nenapadly, avšak také nepřeberné množství dechberoucích výhledů, nových barev, kulturních tradic a zvyklostí a lidských příběhů.

Cestou po stopách Marca Póla po Hedvábné stezce, a ještě dál, Honza ujel skoro 10 000 kilometrů napříč pouštěmi, nejvyššími pohořími naší planety Kunlun Šan, Ťan-Šan, Pamír a Himálaj. Do Tibetu se dostal z nejméně přístupné západní strany po nejvýše položené silnici na světě č. 219, přesahující místy nadmořskou výšku 5 500 metrů. Projel dvanácti zeměmi a oblastmi jako Česko, Slovensko, Ukrajina, Gruzie, Ázerbájdžán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kazachstán, Kyrgyzstán, Sin Tiang, Aksai Čin, Tibet a Nepál. Cestou potkával takřka výhradně místní lidi, se kterými se bavil o jejich životě a zaznamenal tak spoustu lidských osudů. Vydejte se s ním na pouť do Tibetu!

Přečtěte si ukázku.

490 Kč 490 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Tibet – Na kole z Prahy až do Tibetu

Detailní popis produktu

Je tomu několik let, co jsem se rozhodl vyrazit na cestu do neznáma. Vzdát se všeho, co mám, dát výpověď v práci, zkrátka opustit všechno a pokusit se splnit si jeden životní sen – doputovat na kole do země, o níž jsem tolik četl a slyšel, do tajemného a vzdáleného Tibetu.

Co mám před sebou? 10 000 kilometrů napříč pouštěmi, třemi nejvyššími pohořími naší planety včetně Himálaje. Na cestě musím pokořit nejvýše položenou silnici na světě, přesahující místy nadmořskou výšku 5 500 metrů, a projet dvanácti zeměmi, s nimiž máme složité vztahy. Nemůžu čekat, že to bude hračka. Přesto je to výzva, s níž se chci poprat, protože mě už moje předchozí cesty přesvědčily o tom, že to, co na člověka čeká po absolvování těch nejtěžších zkoušek, stojí zkrátka za to.

Zvědavost je jednou zase v mém životě silnější než strach. Touha po absolutní svobodě, kdy si svůj osud řídím pouze já sám, je pro toho, kdo to kdy okusil, příliš velkým lákadlem na to, aby mu odolal. Mám sice stažené půlky, ale už se nemůžu dočkat, co všechno mě v následujících měsících potká… Chcete se vypravit se mnou? Račte…

Doplňkové parametry

Kategorie: Tibet
Autor: Jan Novotný
Návrh obálky: Lucie Vávrová (ve spolupráci s Jaroslavem Gubáněm)
Sazba: Lucie Traganová
Odpovědný redaktor: Nicole Škorpilová
Počet stran: 416
ISBN: 978–80–88406–51–8